Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
witaj na www.lomza.cba.pl
   

Dom Ludowy

Dom Ludowy obecnie Szkoła Drzewna                                                                                                                                             (źródło http://www.tos.lomza.info)
Łomżyńska Szkoła zwana potocznie "Mierniczówką", a później "Przemysłówką" lub "Drzewną" istnieje już ponad 80 lat. Powstała w 1918 r. Państwowa Szkoła Miernicza była jedną z pierwszych tego typu szkół w kraju. Istniała 15 lat. W 1923 r utworzono w niej Wydział Leśny, który czynny był tylko jeden rok. W 1924 roku powołano Wydział Przemysłowo-Leśny, przekształcony czasem w szkołę o kierunku drzewnym, istniejącą w różnych formach organizacyjnych do dnia dzisiejszego. Istotny wpływ na zmianę funkcji szkoły o kierunku drzewnym miało powołanie w roku 1951 szkoły pedagogicznej, kształcącej nauczycieli dla potrzeb zawodowych o kierunku drzewnym, a głównie warsztatów szkolnych całego kraju. Pedagogiczne Studium Tech-niczne funkcjonowało do 1995 roku. Od 1995 roku szkoła otworzyła kierunek Technikum Ochrony Środowiska, a od roku 1999 Liceum Techniczne o profilu leśnictwo i technologia drewna. Obecnie kadrę dydaktyczną stanowi 39 pedagogów (2 - dyplomowanych, 22 mia-nowanych, 13 kontraktowych, 2 stażystów). Pracownicy dydaktyczni systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje, uczniom stwarzają atmosferę przyjaznej szkoły. Wyrazem tego jest misja szkoły: "Moja szkoła, mój drugi dom".

Widok Ogólny
powrót